Kurs przedmałżeński

ryan-franco-263029 poziomo

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – POWOŁANI DO MIŁOŚCI

Co wyróżnia nasze katechezy ?

weekendowa formuła spotkań

dwa piątki po południu i jedna sobota od rana

forma warsztatowa

na każdych zajęciach zdobywamy umiejętności dzięki ćwiczeniom, które wykonujemy w parach oraz w grupach

kameralna grupa

od 5-8 par

  Oprócz treści realizowanych na wszystkich kursach przedmałżeńskich uczestnicy naszych warsztatów korzystają z :

 • badania osobowości MBTI stosowanego w doradztwie małżeńskim w USA oraz Anglii, w trakcie którego poznajemy te obszary, w których jesteśmy podobni do siebie oraz te , w których się różnimy ( np. sposób odpoczynku, organizacja czasu itd.) Uczymy się jak budować relacje pomimo tych różnic – np. jak może się lepiej dogadywać Administrator z Wizjonerem. Dobrze jest poznać w czym jesteśmy podobni – np. styl odpoczywania, a w czym się różnimy – np. styl podejmowania decyzji, aby w porę zapobiegać trudnym sytuacjom w związku.
 • kwestionariusz Języki Miłości, dzięki któremu poznajemy swój indywidualny język miłości, którym najchętniej zwracamy się do partnera. Znając język partnera możemy okazywać mu miłość, w sposób, który najbardziej ceni.
 • nauczymy się rozmawiać „językiem serca”, który dociera do uczuć i potrzeb każdego z nas, dowiemy się jak rozpoznawać swoje własne potrzeby oraz potrzeby partnera w oparciu o komunikacje NVC
 • nauczymy się jak „słuchać się nawzajem”, formułować trudne komunikaty w sytuacji kryzysu w oparciu o 4 kroki oraz jak wykorzystać konflikt do budowy trwałego związku
 • porozmawiamy o tym czym jest wolność i jak możemy zaspokoić Waszą potrzebę wolności w związku

A oto opinia jednej z par uczestniczących w naszym kursie:

„Szukaliśmy kursu, który przygotowałby nas do zawarcia związku małżeńskiego, nie chcieliśmy tylko chodzić na kurs, ale przygotować się do małżeństwa. Chcieliśmy wynieść jak najwięcej praktycznej wiedzy, aby móc sobie poradzić w różnych sytuacjach w małżeństwie. Z jednej strony jak budować związek, a z drugiej jak przeciwdziałać kryzysom. A praktyczną wiedzę zawsze najlepiej zdobywa się na warsztatach. Kurs Powołani do Miłości był prowadzony w formie warsztatów, gdzie ćwiczyliśmy w małych grupkach umiejętności przydatne w rozmowie i rozwiazywaniu trudnych sytuacji.
W trakcie czterech dni warsztatowych poznaliśmy siebie nawzajem lepiej, a także poznaliśmy inne pary. Dowiedzieliśmy się jakie mamy osobowości – w czym jesteśmy podobni, a gdzie mogą powstawać problemy w naszej komunikacji. Poznaliśmy swoje indywidualne Języki Miłości. Dzieliliśmy się z innymi parami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Było to możliwe ponieważ nasza grupa składała się tylko z sześciu par. A osoby prowadzące wspierały nas i zachęcały do uczenia się jak komunikować i mówić o swoich potrzebach w związku.
Polecamy gorąco Kurs Powołani do Miłości. Spędzicie dobrze i miło czas w małej grupie. A przede wszystkim przygotujecie się lepiej do budowania waszego małżeństwa” Sonia i Mateusz

Po ukończeniu katechez otrzymujecie zaświadczenie wymagane do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele Katolickim.

TERMINY KURSU:
WIOSNA: 11,12,18 stycznia; 1,2,8 marca; 10,11,17 maja; 21,22,28 czerwca
JESIEŃ : 4,5,11 października ; 29,30 listopada i 6 grudnia
MIEJSCE: Poznań, ul. Polna 31/1 Siedziba Strefy Rodziny
ZAPISY: kontakt@strefarodziny.org
KOSZT: 330 zł /od pary
KAMERALNA GRUPA : 5-8 par

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  Aby wziąć udział w kursie należy:

 1. wysłać mailowe zgłoszenie na kontakt@strefarodziny.org z dopiskiem – „kurs dla narzeczonych (w treści maila proszę podać: imię, nazwisko oraz wybrany termin kursu)
 2. wpłacić zaliczkę (50 zł za parę na nr konta: ) najdalej na 14 dni przed rozpoczęciem kursu.

UWAGA:
Minimalna ilość uczestników potrzebna do zawiązania grupy warsztatowej to 5 par.
Nieobecność na kursie oznacza, że zaliczka przepada! Nie ma możliwość zaliczenia jej na poczet kolejnego terminu, nie ma również pierwszeństwa przy zapisach na kolejny termin.

Prowadzący:
Ksiądz Adam Pawłowski lub inny oddelegowany do tego Kapłan:
Twórca i duszpasterz Akademii Miłości, pasjonat ewangelizacji we wszystkich możliwych wymiarach, wnoszący radość i pogodę ducha wszędzie gdzie przebywa.
Przeprowadzi Was przez duchowy i religijny aspekt przygotowania do sakramentu małżeństwa

Magdalena Urbanowicz
Trener rozwoju osobistego, coach, członkini SPCH .Pracuje z małżeństwami, poszukującymi sposobów na lepszą komunikacje, chcącymi lepiej zrozumieć siebie i współmałżonka. Na warsztatach stworzy z Wami min: Mapy Osobowości w oparciu o badanie MBTI, które pomogą Wam odkryć podobieństwa i różnice miedzy wami oraz pokaże jak tworzyć zdrowe więzi w związku.

Ewa Umińska-Krygier

Mediator rodzinny, założycielka Stowarzyszenia Strefy Rodziny. Na co dzień pracuje z małżeństwami przechodzącymi kryzys w związku. Jej misją życiową jest pokazanie, że konflikt to przede wszystkim wyraz niezaspokojonych potrzeb.
W ramach naszych spotkań pokaże wam jak w konstruktywny sposób rozwiązywać konflikty i jak „słuchać się” nawzajem.